Mažųjų Žinėnų piliakalnis

Gamtiniu atžvilgiu tai viena įspūdingiausių vietų rajone. Upės paplautame piliakalnio šlaite atsiveria 43 m aukščio skardis su puikiu vaizdu į Neries slėnį ir salas.
Obeliskas A. Kulviečiui atminti

Obeliskas A. Kulviečiui atminti

Kulviečio obeliskas-aukščiausia rajono vieta. Iš Jonavos rajone esančio Kulvos apylinkių kilęs žymiausias XVI a. Lietuvos šviesuolis, lietuviškosios raštijos ir aukštojo mokslo  šalyje pradininkas – Abraomas Kulvietis. Jo atminimui skirtas obeliskas žymi aukščiausią rajono vietą – 117 m. virš jūros lygio iškilusio ozo viršūnę.

Kulvos Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

Vienoje seniausių Jonavos rajono gyvenviečių dabar galima pamatyti tik bažnyčios bokštą su sienų fragmentais. Maldos namai ypatingai nukentėjo per karo audras. 1944 m. Kulvos bažnyčioje buvo įsitvirtinę vokiečiai, tad priartėjus fronto linijai, bažnyčia buvo apšaudyta ir padegta. Per karą nukentėjusios bažnyčios varpinė buvo atnaujinta 2015 metais. Užkonservavus senosios bažnyčios griuvėsius, pamaldos vyksta klebonijoje.

Žemutinės Kulvos dvaras

Kulvos dvaras (Žemutinės Kulvos dvaras) – buvęs dvaras Vidurio Lietuvoje, dab. Kulvos gyvenvietėje, 9 km nuo Jonavos (Kulvos seniūnija, Jonavos rajonas). Priklausė Lietuvos didikų Gedgaudų (Ginvilų) giminei (minima net jų 12 atstovų, siekia XII a.)[1]. Vėliau valdė dvarininkai Kulviečiai, vidutinio turtingumo bajorai. Išlikęs dvaro parkas. Kulvos dvare gimė ir mirė Abraomas Kulvietis (1510?-1545), lietuvių kultūros veikėjas, Karaliaučiaus universiteto profesorius (gimtinėje pastatytas paminklas: obeliskas ir paminklinė lenta)[2].

Senojo dvaro neliko – už dalyvavimą 1831 ir 1863 m. sukilimuose caro valdžia jį konfiskavo ir dvaras sunyko.

Išlikę Aukšutinės Kulvos dvaro, arba Daigučių dvaro sodybos pastatų šalia Daigučių.

Diskgolfo parkas

Šis parkas įrengtas 2020 metais. Parke yra 6 krepšiai. Į parka atvyksta daug lankytojų ir žaidiėjų pažaisti šį žaidimą. Diskgolfo parkas yra Žemutinės Kulvos dvaro parke.

Kulvos seniūnija

Kulvos seniūnija yra Jonavos rajono vakaruose, centras – 13 km nuo Jonavos nutolusi Kulva.

Gyventojų skaičius seniūnijoje 2129 (tarp jų nuo 16 iki 25 metų – 231).

Seniūnijos kontaktai:
Adresas: Tarybų g. 2, Kulva
Seniūnas: Ramūnas Gudonavičius
Tel.: (8 349) 494 70